Kullanıcı Adı:  
Şifre:  
 
 


ETKİNLİK DETAYI
Amasya Dernekleri Sahaya İndi.

Amasya İl Eğitim ve Kültür Derneğinin Düzenlediği 8.Geleneksel Dernekler Arası Futbol Turnuvası 16.03.2014 Pazar günü saat 13.00de Geçen Yılın Şampiyonu GTB ve Saraycık Köyü Derneği Takımlaraının maçıyla başladı.

Etkinlik Tarihi: 16.03.2014

 Açılış Gününde Konu futbol olunca Amasya Spor Klup Başkanı İş Adamı Ümit Ağış ‘da turnbva açılışında Amasyalı Spor severleri komuteyı İl derneğini ve Futbolcuları yalnız bırakmadı.

Komite Başkanı Duran Kaplan –İl derneği Başkanı Ahmet Ergül –Amasya Spor Klüp başkanı Ümit Ağış ve İl Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ünsal ,Kağıthane Şöförler Odası Başkanı Hemşerimiz Kemal Sarı turnuva maçının ilk vuruşunu yaptılar.

Turnuva ilk maçı GTB- SARAYCIK = 1-0

Turnuvada günün il maçında futbolcular hem takım arakadaşları ile hemde rakıp oyuncuların konumlarını tanıma adına olsa gerek çok tutuk oynadılar . Hava koşulları da bunda etkiliydı. Aralıkla yağan yağmur zemının kayganlaşmasına sebep olduğundan çoğu kez oyun faullerle durdu. Her iki takımın geçen seneden aldıkları başarılı oyunlarının etkisiyle birbirlerini geçme adına denedıklerı ataklar golle sonuçlanmadı. Ancak GTB takınımın tecrubeli oyuncuları sayesinde Bulduğu bir golle turnuvada ilk 3 puanı tek golle almasını bildiler.

DÖRTYOL –KARSAN =5-0
Amasya Dernekleri arası turnuvada Dörtyol köyu Beklide diğer dernek takımlarının başaramadığını turnuvadakı performansı kadar Derneği olmayan tek köy takımı olarak turnuvaya katılarak hem köylerini temsil hemde İl Derneğine köy olarak destek vermenın mücadelesini vermekteler.

Dörtyol köyü futbol takımını bu sebeple kutlamak gerek .Zaten katıldıkları yılarda oynadıkları futbolla hatırlada yerlerını almışlardı.

Karsan köyü derneği Futbol takımını 2006 yılından beri turnuvada yer almaktalar . ve Sürekli Turnuvanın ıkıcısı olarakta tarihe geçtiler. Bugunkü maçta ise Karsan köyü derneği takımı sahaya çok eksikle çıkmıştı. Gözler hep eski karsan köyü derneği takımını ardı ancak maç başlamadan bu izlenimizin tersi olmasını ıstesık buna rağmen maç sonucnda gördükki. Dörtyol köyü derneği takımı ne kadar başarılı ıse Karsan köyü derneği takımınında eksiklerinin olduğu noktasındakı duşuncemızde haklı olduğumuzu gördük.Hanı sorduğumuzda başkanları şu cevabı verirlerdi elimizdeki mevcudumuz bu .Biz diypruz ki Karsan’ın Mevcudu bu . Karsan Kaptanı ve Kalecisi Erkan Polat vardı ki turnuvaya agresif tavırları ile damgasını vruruken Takımının başarılarındakı katkısıda azımsanamazdı .

Maçın gidişatı ile ilgili Her iki takım içinde ilk müsabakanın bir göstergesi olmayacağını belirterek Takımlar eksikliklerini görmeleri ve bir sonraki müsbaka için daha guzel sonuç almak adına neler yapcaklarının da dersını çalışmaları gerekmektedir.

Maçın sonucu Dörtyol köyu takımının 5-2 lik üstünlüğü ile sonuçlandı. Her iki takımımızıda kutluyoruz.
..........................................................................................................................................
ALÖREN –DAMLAÇİMEN

Turnuvada 3.musabakanın sonucud enteresan oldu. Her iki takımd a o kadar gol kaçırdıkı.
Neticede sonuç 0-0

Damlaçimen Göynücek İlçemizin Turnuvaya katılan en eski derneklerinden .Turnuvanın kazanımlarını çok iyi bilen birlik ve beraberlik adına ellerinden gelen her şeyı yapan geçmiş dönemlerde skordan öte dostluk ve arkadaşlık adına çalışmaları gözden kaçmayan derneği takımı olarak 2014 için ise artık deneyımlerımız tamam .Kupa istiryoruz dercesıne Takımın diriliği ve istekli oyun yapısı Hele saha kenarından Takım Hocası KADIR BURSA ‘nın çabaları biz kupa almaya geldik dercesıne takımı motife edişi görülmeğe değerdi.
Aloören takımı İl derneği yönetisi Bunyamın Gedik in yönetiminde gerçekten derli toplu bir havası olan.Futbolculrın ilk maç ve birbirlerini tanıma adına temkınlı oyunları sonucunda skoru değiştirecek bir gol olmayınca ilk maçta 3 puanun biri Alören 1- Damlaçimen 1- de Hakemlere Gitti ( espri ettik J)
........................................................................................................................................
Turnuda 4.Musabaka
ILISU –SARIMEŞE

Turnuvanın yine deneyımli takımı Sarımeşe Ilısu Takımına nazaran Daha Arzulu ve istekliydi.Her iki yakımda skor yönunden 4-1 olmuş olsa bıle ılk musabaka ve devamında gençlerin hep küçük shada top oyanışlıkları tam saha top kontrolu dezavantajları ileriki maçlarda ortadn klkacağı için bu skor her iki takım içinde ölçü olmasa gerek. Bizler basın olarak galip takımı kutluyoruz belki ama Ilısı takımı turnuvada güzel sonuçlarda alacaktır. Her iki takımada başarılar dilerim .

BELDAĞ-ALAN =5-0 ..((Müsabakayı İzleyemedik.))
.......................................................................................................................................
GÜRSU- KARAİBRAHİM =4-0 ( Müsabkayı İzleyemedik)
........................................................................................................................................

TurnuvAda A ve B gurplarında maç oynanmazken C ve D gruplarında birin haftanın maçları tamamlandı.

6.Nisan Pazar gününe kadar Turnuvada maçlara ara verildiğinden 6 .Nisan Pazar müsabakalara devam edilecektir.


Yapılan Yorumlar


Şu anda yorum yapılmamış.


   
Yorum Yazabilirsiniz
Ad Soyad :    
E-Mail Adresi:    
Yorum:    
    
   


Ana Sayfa | Haberler | Resimler | Video | Ziyaretçi Defteri | Duyurular | Etkinlikler | Bize Ulaşın
Copyright © 2014 SARAYÖZÜ DERNEĞİ Tasarım, Yazılım SERHAT SOFU ve AYSUN SAYAR