Kullanıcı Adı:  
Şifre:  
 
 


HABER DETAYI
Sarayözü Köyü Hacıbektaşta

Sarayözü Köyü derneği olarak 300 kişilik bir grupla Hacıbektaşı Veli Türbe ziyareti yapıldı.

24.09.2014

Sarayözü Köyü Derneği Hacıbektaş'da CEM YAPTI

Amasya Merkez Sarayözü köyü derneği Hacıbektaş Veli Hz'lerine yaptığı ziyaretlerini yaptıkları cem ile taclandırdı. Başkan Turgay Ünsal Yaptığı duygusal konuşması ile büyük alkış aldı.

 

İstanbul'da faaliyetini sürdüren Merkez Sarayözü köyü derneği Yönetimi ilk defa bir Cem proğramını Hacıbektaş Veli Hz'lerinin Nevşehir-   Hacıbektaş İlçesinideki  Karacaahmet Cem evinde Yaptı. İstanbul'dan 6  otobüs ve  Amasya Sarayözü köyünden  2 münibüs ile geldiklerı Hacıbektaş  ziyaretleri manevi duyguların tavan yaptığı bir günü yaşamalarına ve  ardından  Saraözlüler dernek yönetimine  teşekkürler ettiler. Bugune  kadar Dernekler arasında yaptıkları birbirinden  güzel sosyal ve  Kültürel etkinliklerle adından  bahsettiren Sarayözü köyü derneği yine  bir ilki yaparak 19.09.2014 akşam İstanbul'dan  yola çıkarak Hacıbektaş ta buluştular. Sabahın ilk ışıkları ile Hacıbektaş İlçesine  varan kafile Karacaahmet Cem Evi'nde buluştular. Cem evi Yemekhanesınde topluca yapılan kahvaltının ardından  Kurban  kesımıde yapıldı. Devamında Önce Hacıbektaş Veli Hazretlerinin türbesinin bulunduğu alan devamında Hacıbektaş ilçesi sınırları içerisinde bulunan  manevı anlamı buyuk mekanlar gezildi. Öğleden  sonra yeniden  Karacahmet Cem evine  gelen kafile  ikram edilen  lokmalarını yediler ve  akşam saatinde tüm kafilenin katıldığı CEM ibadeti gerçekleştirildi. Cem  proğramı içerisinde Kafileye bir  konuşma  yapan dernek başkanı Turgay ÜNSAL '' Çok değerli büyüklerim arkadaşlarım ve  kardeşlerim öncelikle  destek verip her etkinlikte olduğu gibi bugünde bizleri yalnız bırakmayıp bizimle buraya geldiğiniz için  yönetim kurulum adına sizlere teşekkur ederim. Birliğimiz ve  beraberliğimiz daim olsun inşallah .''dedi. Cem proğramının ardından  300 kişilik kafiye  istirahatlerıne  çekıldıler .Cem evi bahçesinde Semaverler yakıldı .Çaylar içildi. Gezi ve  proğamlarla ilgili sohbetler yapıldı. BASIN OLARAK editörümüz Salih Turgut Gezi proğramında davetli olarak katıldı.

 


Yapılan Yorumlar

25.09.2014

MUSTAFA AKMAN yazdı.

sarayözünün gücü bu işte . bir köy derniği sizlerin katkılarıyla bu muhteşem kalablığı bir araya getirerek kutsal görevimizi yerine getirdik.inşallah bu birlikteliğimiz hiç bozulmaz.çünkü hepimizin birbirimize ihtiyacımız var.

   
Yorum Yazabilirsiniz
Ad Soyad :    
E-Mail Adresi:    
Yorum:    
    
   


Ana Sayfa | Haberler | Resimler | Video | Ziyaretçi Defteri | Duyurular | Etkinlikler | Bize Ulaşın
Copyright © 2014 SARAYÖZÜ DERNEĞİ Tasarım, Yazılım SERHAT SOFU ve AYSUN SAYAR